People of ZELENKA - Michael Borkovec (SK)

25. 10. 2021

„V agentúre ZELENKA som už vlastne 15 rokov!“ začína Michael trocha neveriacky svoj medailónik. „Nastúpil som v čase, keď nás tu bolo len 7 a mali sme len 3 kancle.“

Hneď od začiatku sa predviedol ako pracant a bolo jasné, že prekážky ho nebrzdia, ale naopak motivujú.

Začínal u nás ako správca IT a projekťák. Na niekoľko rokov k tomu nabral aj pozíciu manažéra kvality, potom sa stal vedúcim projektov a neskôr, keď sa firma rozrastala a vznikali jednotlivé oddelenia, tak aj vedúcim anglického tímu.

To už ale bolo naozaj priveľa úloh naraz. Ako však dodáva: „Našťastie sa náš tím začal rýchle rozrastať o ďalších schopných kolegov a ja som im väčšinu svojich pozícií postupne odovzdal. Potom som sa mohol už naplno venovať postu vedúceho projektov.

„Pri odovzdaných funkciách dodnes fungujem ako zástup, takže mám dobrý prehľad o chode všetkých oddelení, a okrem toho stále pracujem ako projekťák. Myslím, že sa vďaka tomu dokážem vcítiť do pozície svojich kolegov a o to lepšie ich potom viesť a pomáhať im.

Na čo sa špecializuje a čo mu v práci robí najväčšiu radosť?

„Aj keď som vedúci všetkých projektov, najčastejšie riešim zákazky pre anglicky hovoriacich zákazníkov – hlavne z USA. Bavia ma projekty dotiahnuté do úspešného konca, ale najväčšiu radosť mi robí, keď niekomu môžem pomôcť vyriešiť komplikovaný problém.“

Pri otázke na najväčšiu výzvu nezaváha: „Dodnes spomínam na jeden jesenný večer pred vyše 10 rokmi. Ani po niekoľkých hodinách sa mi nedarilo nájsť dodávateľa prekladov do ruštiny na jednu obrovskú zákazku s veľmi krátkym termínom. Potom sa na mňa usmialo šťastie! Jeden z oslovených odpovedal prakticky obratom a ľudovo povedané mi „vytrhol tŕň z päty“, pretože všetko stihol dodať včas. No a dnes, hoci je z Ukrajiny, sme blízki priatelia a pravidelne sa stretávame.“

Aký je Michaelov ideálny projekt?

„To je jasné, vysnený projekt je taký, ktorý sa nekončí fakturáciou, ale z ktorého vznikne dlhodobá a spokojná spolupráca. A tiež taký, keď nás zákazník neberie len ako dodávateľa, ale ako rovnocenného partnera a podľa toho sa k nám správa.

Bez okolkov o sebe hovorí, že je naozaj súťaživý, a to ako v práci, tak aj v behu, plávaní alebo posilňovaní. „A nenechám si ujsť ani súťaž o najkrajší trávnik v štvrti! :-D“, dodáva so smiechom.

„V agentúre ZELENKA som sa naučil veľa vecí. Jedna z nich je ale podľa mňa úplne najdôležitejšia. Ak chce človek vyhrávať, nemôže myslieť len sám na seba. Musí sa naučiť pracovať v tíme a potom sa dokázať o tú radosť z úspechu podeliť.“

Malý moment, prosím

Aby ste tu pohodlne našli všetko o našich jazykových službách, používame nevyhnutné súbory cookies. Ak povolíte aj tie marketingové, občas na vás niekde vyskočí naša reklama. :)

Zistiť viac o ochrane osobných údajov