People of ZELENKA - Juraj Porada

20. 6. 2022

Ak na našich chodbách začujete hurónsky smiech, existuje pomerne vysoká pravdepodobnosť, že pochádza od Juraja, nášho šéfa obchodu. Ako skúsenému mazákovi musí ďalší medailónik patriť práve jemu. Nedávno totiž oslávil 11-ročné výročie v ZELENKE.

„Hrozne to ubehlo! Pred tými 11 rokmi som sa pôvodne hlásil na pozíciu obchodného zástupcu v jazykovke, ale keďže som Slovák, dohodli sme sa na poste v oddelení prekladov a začal som loviť klientov práve na slovenskom trhu,“ opisuje začiatky Juraj.

V ZELENKE ho hneď od začiatku prekvapila a potešila priateľská až rodinná atmosféra, možnosť skĺbiť kariéru so školou a oveľa neskôr aj s prácou horského sprievodcu. Dôležité sú preňho aj možnosti neustáleho rozvoja a naše dobrodružné firemné akcie.

„Obchod ma neskutočne baví, ale aby som mal prehľad, vyskúšal som si u nás aj prácu projektového manažéra. Odvtedy mám k našim „projekťákom“ o to väčší rešpekt, pretože by som ich prácu dlhodobo rozhodne nezvládal,“ poznamenáva Juraj k možnostiam rotácií v našej spoločnosti. Niektorí kolegovia naopak zistili, že im viac sedí iná pozícia, a dnes sú spokojnejší než na tej pôvodnej.

Pár rokov po nástupe sa Juraj stal vedúcim obchodného oddelenia a začal riadiť celý tím našich obchodných zástupcov z českého, anglického aj nemeckého oddelenia.

Najviac ho bavia projekty, ktoré nie sú priamočiare. Má rád výzvy, ktoré si vyžadujú kreatívne riešenia. A úplne najvýznamnejšie sú preňho projekty s presahom do všeobecného dobra. „Raz sme robili preklady pre Unicef, šlo o aplikáciu pre týrané deti. Naši prekladatelia boli projektom nadšení a sami rovno ponúkli výrazne zníženú sadzbu. Firma zaplatila podstatnú časť nákladov zo svojho a zvyšok sme vybrali medzi sebou my zamestnanci. Preklady sme dokončili a ovládol nás skvelý pocit, že sme pomohli dobrej veci. Síce sa ten projekt, bohužiaľ, nakoniec nespustil, ale to je, skrátka, život. My sme do toho dali všetko a snáď sa tie texty ešte niekedy použijú a pomôžu. :-)“

Jeho motto je jasné – Aj cesta je cieľ. Platí to pre jeho „výšľapy“ po horách, ale aj u nás v kanceláriách. Juraj sa za každých okolností snaží byť príjemne naladený a svoju dobrú náladu prenášať na kolegov, dodávateľov i našich zákazníkov. A aj keď dôjde na zádrhy, stavia sa k nim čelom a k tomu istému motivuje svoj tím aj každého z nás.

No, a keď práve nerieši preklady, vyráža na výlety po Česku i zahraničí, predovšetkým do hôr, kde mu napadajú rôzne vylepšenia práce obchodného oddelenia a tiež tam, samozrejme, „spriada plány na ovládnutie sveta,“ dodáva so smiechom.

„Tie najlepšie nápady mi vždy svitnú v mysli na nejakej túre alebo na zaistenej ceste skalnatým terénom. Preto som veľmi rád, že mi majitelia našej prekladateľskej agentúry umožňujú v lete pravidelne „opúšťať“ firmu a ja môžem sprevádzať turistov po horách, čo je teraz moja najväčšia vášeň,“ usmieva sa náš šéf obchodu.

Malý moment, prosím

Aby ste tu pohodlne našli všetko o našich jazykových službách, používame nevyhnutné súbory cookies. Ak povolíte aj tie marketingové, občas na vás niekde vyskočí naša neotravná reklama. :)

Zistiť viac o ochrane osobných údajov