Neziskovku Translators without Borders sme podporili 2 250 eurami.

17. 11. 2016

V predchádzajúcej novinke sme avizovali náš zámer podporiť Translators without Borders na tekome pomocou súťaže o najvyššie rýchlosti na cyklotrenažéri. Všetko klaplo podľa plánu, a pretekárov bolo nakoniec viac, než sme dúfali.

Ešteže sme mali bicykel dobre pripevnený v stojane, až tak sa niektorí rozvášnili!

 

 

Aby sme „pretekárov“ poriadne „vyhecovali“, rozhodli sme sa prispieť súčtom desiatich najvyšších dosiahnutých rýchlostí. Ten nakoniec tvoril úctyhodných 861 km/h, takže sme to zaokrúhlili a za nás poslali rovných 900 eur. A keď k tomu pripočítame dobrovoľné príspevky všetkých „pretekárov“, dostali sme sa na čiastku 2 250 eur, čo je podľa nás fantastické!

 

 

Ale prečo je to vlastne dôležité?

Translator without Borders je nezisková organizácia, ktorá cez preklady a tlmočenie pomáha ľuďom v ťažkých krízových situáciách, ako sú napríklad vojny, zemetrasenia alebo epidémie. Jej cieľom je prekonávať jazykové bariéry a dostať k ľudom informácie, ktoré sú nevyhnutné pre ich prežitie a ďalší život po týchto udalostiach. Táto vízia je nám veľmi blízka, a preto sme sa rozhodli ich aktivity podporiť.

A podporiť ich môžete i vy.

Stačí prejsť na túto stránku a rozhodnúť sa, akým spôsobom by ste organizácii mohli pomôcť - http://translatorswithoutborders.org/donor/

I za Translators without Borders vám ďakujeme, že vaším príspevkom urobíte svet o kúsok lepším. :-)