Na tekome podporíme Translators without Borders. Šliapnite do toho s nami!

6. 11. 2016

Neziskovú organizáciu Translators without Borders podporujeme dlhodobo. TWB združuje tisíce dobrovoľníkov, ktorí spoločne sledujú jediný cieľ: Pomôcť prekonať ľuďom v núdzi jazykovú bariéru, napríklad počas vojnových konfliktov alebo prírodných katastrof, aby mohli zlepšiť svoju situáciu. Skrátka chcú pomáhať tam, kde si ľudia sami pomôcť nemôžu, a to je nám veľmi blízke.

Chceli sme teda vymyslieť niečo špeciálne, čo by podnietilo i ostatných, aby priložili ruku k dielu. A v tomto prípade i nohy a celé telo.

Na tekom totiž dovezieme cyklotrenažér, takže náš stánok sa na chvíľu premení na preteky v štýle kedysi veľmi populárneho seriálu Top Gear.

A zúčastniť sa môžete i vy!

Je to veľmi jednoduché. Nasadnete na bicykel a poriadne šliapnete do pedálov. Nasledujúcich 20 sekúnd sa pokúsite dosiahnuť čo najvyššiu rýchlosť. Po skončení časomiery zapíšeme váš výsledok a zaznamenáme ho na špeciálnu tabuľu.

Na záver konferencie sčítame desať najlepších časov a toľko eur venujeme práve neziskovej organizácii Translators without Borders. Pokiaľ teda bude súčet časov napríklad 680 km/h, poputuje od nás 680 € na dobrú vec.

Ak máte chuť trošku sa „hecnúť“, pobaviť sa a zároveň podporiť zmysluplnú organizáciu, navštívte nás na stánku (2/A06).

Tešíme sa na vás!