People of ZELENKA – Nikola Musialková

31. 3. 2023

Nikča je súčasťou nášho tímu necelé dva roky. Pôvodne nastúpila ako asistentka na oddelení Vendors, kde pomáhala prekladateľom, korektorom aj tlmočníkom so všetkým potrebným a zároveň vyhľadávala nové talenty. Keďže nedávno postúpila na pozíciu vedúcej tohto oddelenia, ďalší medailónik patrí práve jej.

Keď sa na ňu opýtate kolegov, dozviete sa napríklad, že: „Niki je neuveriteľne energické, pozitívne a šikovné dievča, ktoré sa nebojí výziev.“ alebo „Som veľmi rada, že máme Nikču v tíme. Môžem sa na ňu kedykoľvek obrátiť s otázkou či prosbou o pomoc. 

Viac už nám prezradí priamo ona.

❓ Niky, ako si spomínaš na svoj nástup k nám? Prekvapilo ťa niečo?

Keď som trocha rozhliadla, pochopila som, že ZELENKA si kolegov vyberá skutočne dômyselne. Nechcem tým povedať, že sme všetci rovnakí, ale veľa nás toho spája: priateľský prístup k ľuďom, láska k športu alebo chuť sa stretávať aj po práci a baviť sa o všetkom možnom. To sa mi hneď zapáčilo, v takom tíme sa pracuje veľmi príjemne. :-)

❓ Po pozícii asistentky na oddelení Vendors si sa teraz posunula na pozíciu vedúcej tohto oddelenia. Čo to vlastne obnáša?

Predovšetkým viac zodpovednosti a o dosť viac komunikácie. Ale napríklad aj rozdeľovanie ročných úloh na jednotlivé mesiace a dohliadanie na ich plnenie, takže si poriadne precvičujem praktiky time managementu. :-) Musím tiež riešiť rôzne situácie s našimi prekladateľmi alebo účastniť sa na strategických firemných poradách.

❓ Čo ťa na tvojej pozícii baví úplne najviac?

Som veľmi komunikatívna, takže najviac ma baví pomáhať naším dodávateľom a pri tom ich viac spoznávať. Úplne najviac ma napĺňajú konkrétne výsledky mojej práce a pozitívna spätná väzba od kolegov aj dodávateľov. Vďaka tomu jasne vidím, že moja práca má zmysel.

❓ Čo ti naposledy dalo najviac zabrať?

Najviac asi zaúčanie na súčasnú vedúcu pozíciu. Bol to (a miestami stále aj je) celkom boj. Vnímam však veľký posun vo svojich schopnostiach, čo svedčí o tom, že asi niečo robím dobre. :-) Rozhodne za to vďačím aj kolegom a kolegyniam okolo mňa. Vždy, keď je to potrebné, sa na nich môžem obrátiť a pomôžu mi.

❓ S akými dodávateľmi sa ti pracuje najlepšie?

Najlepšie sa mi spolupracuje určite s prekladateľmi, ktorí sú milí, ústretoví, neboja sa výziev a sú otvorení novým príležitostiam. Vlastne sa to zhoduje s tým, akí sme v rámci firmy aj my, takže je to logické. :-)

❓ Z čoho si teraz naposledy mala najväčšiu radosť?

Hmmm… asi keď som mala prázdnu e-mailovú schránku. :-D

❓ Máš motto, ktorým sa riadiš?

Jasné! „Správaj sa tak, ako chceš, aby sa ostatní správali k tebe.“

❓ Čo je tvoja najväčšia vášeň, čo ťa baví? Nielen v práci, pokojne aj mimo nej. Koníčky, vlastné projekty…

Tu je odpoveď úplne jasná: Šport! Hlavne fitko, badminton, squash a niekoľko ďalších. Dá sa povedať, že šport je jediná aktivita, ktorá mi vyčistí hlavu od stresu a starostí. Páči sa mi, že sa pri tom zameriavam len sama na seba a ten čas patrí len mne. A že sa môžem sama rozhodnúť, do akého športu sa pustím.

A spomenúť musím aj cestovanie! Po Česku aj po zahraničí. Nezáleží na tom, či vyrazím do hôr, k moru alebo na prechádzku lesom. Obdivujem všetko spojené s prírodou, či už ide o horské výhľady alebo podmorský svet. :-)

Malý moment, prosím

Aby ste tu pohodlne našli všetko o našich jazykových službách, používame nevyhnutné súbory cookies. Ak povolíte aj tie marketingové, občas na vás niekde vyskočí naša reklama. :)

Zistiť viac o ochrane osobných údajov